Gazowy kocioł kondensacyjny UltraGas®: teraz o nowej mocy aż do 2300 kW!

◄ Powrót do wszystkich postów
Hoval zwiększył wydajność przyjaznej dla środowiska technologii kondensacji. Sprawdzony gazowy kocioł kondensacyjny UltraGas®(1000) ma teraz nową zwiększoną moc - 1150 kW, a kaskada kotłów UltraGas® (1150) oferuje nową imponującą moc aż 2300 kW!
Hale sportowe, szpitale, szkoły, a także kompleksy biurowe i hale produkcyjne wymagają wysokowydajnych systemów grzewczych, które emitują bardzo mało substancji szkodliwych - i to właśnie może zapewnić Hoval. Kocioł kondensacyjny Hoval UltraGas®(1150) będzie również odpowiednim rozwiązaniem dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej i budownictwa mieszkaniowego, które potrzebują potężnego, niezawodnego źródła ciepła dla swoich sieci ciepłowniczych. System kaskadowy o mocy 2300 kW z łatwością ogrzeje powierzchnię nawet 1000 mieszkań.
Film 1: Wydajność w technologii kondensacji zależy od wielu czynników. Gunther Kob Senior Product Manager w Hoval wyjaśnia, które z nich mają największy wpływ na sprawność kotła.

Palnik ze wstępnym mieszaniem dla zwiększonej efektywności

Stałe zwiększanie wydajności gazowego kotła kondensacyjnego nie jest wcale prostym zadaniem z technicznego punktu widzenia. Hoval opracował własny palnik UltraClean® ze wstępnym mieszaniem i tym samym wyprzedził konkurencję. Jest jedynym dostawcą, który zainstalował wspomniany palnik w kotłach o wysokiej wydajności, w tym oczywiście w kotle UltraGas® (1150). Dzięki palnikowi ze wstępnym mieszaniem, wymiennik ciepła jest ułożony pionowo, podczas gdy inni producenci stosują wersję poziomą. Pionowa konstrukcja wymiennika ciepła oraz szeroki zakres modulacji palnika od 15% do 100%, prowadzi do mniejszej ilości jego uruchomień, wyższej wydajności oraz znaczącej redukcji szkodliwych emisji CO2.
Palnik ze wstępnym mieszaniem. Kocioł kondensacyjny
Zdjęcie 1: System spalania Ultraclean® - modulowany palnik promiennikowy o głębokiej modulacji (od 15% do 100%) dopasowuje dokładnie wydajności do wymogów, redukuje częstotliwość przełączeń i gwarantuje czyste, niskoemisyjne i oszczędne spalanie.

AluFer®: Nieustanny rozwój przez ponad 25 lat

Wymiennik ciepła jest również własnym opatentowanym projektem: Hoval od 25 lat nieustannie pracuje nad ciągłym rozwojem aluFer®. Poza konstrukcją pionową, najwyższej jakości materiały - przyczyniają się do wysokich osiągnięć. Co więcej, płetwy tworzą pięciokrotny wzrost powierzchni po stronie gazów spalinowych, co oznacza, więcej kondensacji pary wodnej, a tym samym większy odzysk ciepła.
1993.jpg
Zdjęcie 2: Do 20% oszczędności energii dzięki technologii kondensacji

Dlaczego kotły kondensacyjne osiągają sprawność 109%?

Gazowe kotły kondensacyjne dzięki swojej budowie są w stanie wycisnąć więcej energii cieplnej w trakcie spalania gazu od konwencjonalnych kotłów z otwartą komorą spalania. Dzięki temu sprawność kotłów kondensacyjnych utrzymuje się na poziomie 109% (w stosunku do wartości opałowej). Choć tak wysoka sprawność przeczy prawom fizyki, należy mieć na uwadze fakt, że kotły kondensacyjnie pozyskują dodatkową ilość energii na drodze kondensacji pary wodnej ze spalin, stąd końcowy bilans wyprodukowanej energii przekracza 100%.

W gazowych kotłach kondensacyjnych wentylator wraz z armaturą gazową dostarcza do palnika mieszkankę gazu (ziemnego lub płynnego) i powietrza o ściśle ustalonych proporcjach. W obrębie palnika gazowego następuje spalenie paliwa i uwolnienie gorących spalin – które trafiają do wymiennika ciepła. W wymienniku następuje ochłodzenie spalin poniżej temperatury punktu rosy – następnie chłodne spaliny o temperaturze 30-40°C uchodzą przewodem spalinowym do atmosfery, a kwaśny kondensat spływa do kanalizacji. Dzięki kotłom kondensacyjnym prawie cała dostępna ilość energii zostaje przekazana do czynnika grzewczego – Nic więc dziwnego, że kocioł kondensacyjny Hoval jest ekonomiczny pod względem zużycia gazu i przyjazny dla środowiska. A to stanowi podstawę nieustannego rozwoju produktów UltraGas®.

Oszczędności w rocznych kosztach eksploatacyjnych prowadzą do zwrotu z inwestycji w ciągu kilku lat

Koszty_eksploatacyjne_kotła_kondensacyjnego_UltraGas
Zdjęcie 3: Koszty eksploatacji kotła UltraGas® 720 kW
Zainteresował Cię nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij!

A jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami.
Autor
Opracowanie własne Hoval Polska