UltraGas® 2: Najnowocześniejsza technologia grzewcza w liceum w Dynowie

◄ Powrót do wszystkich postów
Nauka jest możliwa tylko w optymalnym środowisku. Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie regularnie modernizuje i rozbudowuje swój budynek. Od czasu ostatniej renowacji ogrzewania, kocioł kondensacyjny Hoval UltraGas® 2 zapewnia idealne temperatury dla uczniów oraz pracowników szkoły.
W szkołach buduje się fundamenty na przyszłość. W liceum w Dynowie dotyczy to również techniki grzewczej. We wrześniu 2020 roku zaplanowano wymianę źródła ciepła w budynku, w którym uczy się około 300 uczniów. Znajduje się tutaj między innymi dwanaście sal lekcyjnych, dwie pracownie komputerowe, stołówka, biblioteka i sala sportowa. Modernizacja ogrzewania był ważną kwestią dla wszystkich, dlatego firma Hoval zaproponowała gazowy kocioł kondensacyjny najnowszej generacji UltraGas® 2„Powiat Rzeszowski będący organem prowadzącym szkołę  bardzo dokładnie przyjrzał się wymogom modernizacji ogrzewania. Nowe rozwiązanie grzewcze musiało sprostać wielu wyzwaniom związanym z remontem”, wyjaśnia Dyrektor liceum – Pani Elżbieta  Klaczak-Łach, i dodaje:
Referencje UltraGas2
Zdjęcie 1: Autoryzowany Partner Serwisowy Hoval Pan Marcin Orpiszewski wraz z Panią Elżbietą  Klaczak-Łach Dyrektor Liceum w Dynowie.
„Nowy system grzewczy musi być wydajny, oszczędzać koszty, a przede wszystkim być niezawodny w działaniu. UltraGas® 2 spełnia wszystkie te wymagania i jest uważany za prawdziwą inwestycję długoterminową” - dodaje Michał Duliban, kierownik projektu Hoval. We wrześniu 2020 roku nowoczesny kocioł kondensacyjny rozpoczął w szkole swój pierwszy sezon grzewczy.

Opatentowana technologia dla większej rentowności

UltraGas® 2 należy do najnowszej generacji gazowych kotłów kondensacyjnych Hoval do ogrzewania i magazynowania ciepłej wody. Szczególnie w dużych projektach - np. Szkoła - system zachwyca wytrzymałością i innowacyjną technologią. „Sercem systemu grzewczego jest opatentowany wymiennik ciepła TurboFer®, który zwiększa sprawność systemu grzewczego poprzez lepszą wymianę ciepła. Pozwala to zaoszczędzić do 20 procent energii w porównaniu z konwencjonalnym kotłem gazowym. Pieniądze, które można przeznaczyć na edukację uczniów zamiast na ogrzewanie ”- tak Michał Duliban podsumowuje cechy szczególne systemu.

Moc grzewcza dziś i jutro

W budynkach użyteczności publicznej kluczowe znaczenie ma integracja nowego sprzętu z ogólnym systemem sterowania budynkiem. Wszystkie gazowe systemy grzewcze Hoval nowej generacji są wyposażone w sterownik systemu TopTronic® E. Pozwala to z jednej strony na łączenie w sieć różnych elementów systemu, a z drugiej na prostą integrację z danym systemem zarządzania budynkiem za pomocą odpowiednich modułów interfejsów. Nowe rozwiązanie grzewcze w szkole jest również przyszłościowe dzięki dużej elastyczności w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. „Kocioł jest przygotowany na przyszłe źródła energii, takie jak biometan i w każdej chwili można go podłączyć do innych zrównoważonych form energii, takich jak energia słoneczna, pellety czy pompy ciepła” - potwierdza Michał Duliban

Mała przestrzeń, potężna wydajność

Chociaż szkoła jest stale rozbudowywana, przestrzeń w kotłowni jest bardzo ograniczona. Dlatego też o decyzji zadecydowała wielkość nowego kotła. Dzięki zastosowaniu nowej technologii UltraGas®2 niektóre komponenty są zbędne takie jak pompy obiegowe i sprzęgło hydrauliczne. Znacznie mniejsze zapotrzebowanie na miejsce jest korzystne dla porównywalnych systemów. Kompaktowa konstrukcja zmniejsza również wagę - przy zachowaniu tej samej wydajności oraz generowane są dodatkowe oszczędności wynikające z mniejszego zużycia energii elektrycznej.
Stojący gazowy kocioł kondensacyjny UltraGas2
Zdjęcie 2: UltraGas® 2 ma kompaktowe wymiary, co ułatwia transport. Rozmiar kotła umożliwia przejście przez wszystkie standardowe szerokości drzwi.
_______________________________________

Dowiedz się więcej o Hoval UltraGas® 2 TUTAJ.

Autor
Opracowanie własne Hoval Polska