Gazowy kocioł kondensacyjny Hoval UltraGas® 2

Nowy gazowy kocioł kondensacyjny UltraGas® 2

Nowy benchmark w średnim i dużym segmencie.

Kotły gazowe, wyposażone w nowoczesną technologię kondensacyjną, są jednym z najbardziej efektywnych sposobów ogrzewania budynków. UltraGas® 2 to najnowsza generacja gazowych kotłów kondensacyjnych firmy Hoval do ogrzewania i podgrzewania wody. Kocioł jest dostępny z mocami znamionowymi od 125 kW do 1550 kW i 250 kW do 3100 kW jako kocioł podwójny. Oparty na pierwszej generacji kotłów kondensacyjnych UltraGas® - wypróbowanych i testowanych od ponad 20 lat - następca modelu może pochwalić się opatentowanym wymiennikiem ciepła Hoval TurboFer® zapewniającym jeszcze większą wydajność w połączeniu z przyszłościową i kompaktową konstrukcją. Kocioł gazowy może również działać na biometanie, wyposażając go do ciągłego przechodzenia z gazu na biometan - wyznaczając nowy punkt odniesienia dla projektów renowacji i nowych budynków, w tym budynków wielorodzinnych, małych obiektów komercyjnych, terenów przemysłowych i dużych zakładów przemysłowych.

Opłacalny

wirtschaftlich_v1-sq.png

Nowy, opatentowany wymiennik ciepła Hoval TurboFer®, efektywniej odbiera ciepło, zwiększając sprawność pracy kotła. W połączeniu z innymi funkcjami UltraGas® zmniejsza to początkową inwestycję i bieżące koszty eksploatacyjne.

Bezpieczny

sicherheit_v3-sq.png

Podobnie jak wszystkie produkty firmy Hoval, kocioł UltraGas® jest trwały - a dzięki możliwości łatwego wykorzystania odnawialnych źródeł energii i integracji gazów regeneracyjnych, kocioł jest w pełni gotowy na przyszłość.

Kompaktowy

kompakt_v1-sq.png

Dzięki lekkiemu wymiennikowi ciepła TurboFer® i konstrukcji, która nie wymaga pompy obiegowej ani separatora hydraulicznego, kocioł zajmuje jedną trzecią mniej miejsca do instalacji. Modele o mocy do 450 kW idealnie mieszczą się we wszystkich standardowych drzwiach.

Przyszłościowa technologia

turbofer_1903_h5181_hg.jpg

Nowy wymiennik ciepła Hoval TurboFer®: Opatentowany element rdzenia zwiększający opłacalność.

Wymiennik ciepła Hoval TurboFer® to zupełnie nowy, opatentowany główny element kotła. Unikalna konstrukcja wymiennika ciepła i jego specjalna technologia wtrysku generuje turbulencje po stronie grzewczej, zwiększając wymianę ciepła oraz wydajność. Technologia ta zapewnia oszczędność energii do 20 procent w porównaniu z konwencjonalnymi kotłami gazowymi.


platzsparend-low.jpg

Tak potężny, a jednocześnie tak mały.

Konstrukcja UltraGas® 2 jako systemu stojącego z pionowym wymiennikiem ciepła TurboFer® redukuje wymaganą przestrzeń do minimum. W modelach o mocy od 125 kW do 450 kW szerokość transportowa jest wystarczająco mała, aby zmieścić się w standardowych 80-cm drzwiach. Kotły gazowe o mocy od 530 kW do 1550 kW wymagają niewielkiej przestrzeni montażowej; zwykle mniej niż połowa ilości wymaganej dla innych gazowych urządzeń kondensacyjnych w tym zakresie mocy.


ug2-w--rmepumpe_ultragas_systeml--sung_landingpage.jpg

Zielone systemy hybrydowe: sprytna kombinacja, która oszczędza pieniądze.

UltraGas® 2 wyróżnia się również elastycznością: można go łatwo łączyć z każdym rodzajem generatora ciepła i systemem energii słonecznej. Niezależnie od tego, czy działa w połączeniu z pompą ciepła, czy kotłem na pelet, system sterowania TopTronic®E jest podstawą doskonałej integracji. Zapewnia, że wszystkie komponenty w systemie współpracują ze sobą wydajniej niż pojedyncze moduły.Zdjęcie: UltraGas® 2 + pompa ciepła Belaria® dual AR + Moduł ładujący podgrzewacz wody TransTherm® aqua LSat_marchtrenk_hotel-fischer_2018_067_ah6a4566.jpg

Tysiące zadowolonych klientów nie może się mylić.

Podobnie jak jego poprzednik, który sprawdził się tysiące razy, UltraGas® 2 jest zbudowany tak, aby służył długo - tak, jak można by oczekiwać od firmy Hoval. Ta obietnica jest poparta przedłużoną gwarancją na korpus kotła. Wyposażony w przyszłościową technologię UltraGas® 2 został zaprojektowany z myślą o maksymalnej łatwości instalacji i uruchomienia. Co więcej, jego kompaktowe wymiary sprawiają, że kocioł gazowy jest idealnym wyborem nie tylko do nowych projektów, ale także do renowacji - jak pokazują nasze studia przypadków.
   

HOPL_UltraGas 2