Hale logistyczne

Hale logistyczne
TopVent
TopVent® TH / TC

Urządzenie służące do recyrkulacji oraz ogrzewania i chłodzenia powietrza obiegowego, mieszanego lub powietrza świeżego.

Przepływ pow.:   do 10 500 m³/h
Ogrzewanie:       do 164 kW
Chłodzenie:        do 115 kW» Czytaj więcej

topvent-chc_2022-05_cut_hg.png
TopVent® CH / CC

Alternatywne rozwiązanie (nie pokazane na rysunku). 
Jednostka nawiewna jako jednostka dachowa do ogrzewania, chłodzenia wysokich pomieszczeń.

Przepływ pow.:   do 9 000 m3/h
Ogrzewanie:       do 145 kW
Chłodzenie:        do 87 kW» Czytaj więcej

topvent-tp-6_belaria-vrf-33_2023_cut_hg.jpg
TopVent® TP

Jednostki recyrkulacyjne przeznaczone do ogrzewania i chłodzenia wysokich pomieszczeń. Wyposażone są w system rewersyjnej pompy ciepła powietrze/woda, który generuje zarówno ogrzane jak i schłodzone powietrze do pracy przez cały rok.

Przepływ pow.:   6000 m³/h       | 9000m³/h
Ogrzewanie:      do 33,5/40 kW | do 67 kW
Chłodzenie:       do 33,5/40 kW | do 67 kW
Instalacja:          5 - 25 m           | 5 - 25 m » Czytaj więcej

topvent-cp-6_belaria-vrf-33_2023_cut_hg.jpg
TopVent® CP

Alternatywne rozwiązanie (nie pokazane na rysunku). 
Jednostka nawiewna jako jednostka dachowa do ogrzewania, chłodzenia wysokich pomieszczeń, z zintegrowaną
 pompą ciepła.


Przepływ pow.: 6000 m³/h        | 9000m³/h
Ogrzewanie:     do 33,5/40 kW | do 67 kW
Chłodzenie:      do 33,5/40 kW | do 67 kW
Instalacja:         5 - 25 m           | 5 - 25 m» Czytaj więcej

tw.jpg
TopVent® TW

Kurtyny powietrzne

TW-2 | 1850 m³/godz. | 10,5 kW
TW-3 | 3100 m³/godz. | 19,8 kW
TW-5 | 4400 m³/godz. | 29,3 kW » Czytaj więcej

belaria-fit-53-85_2022_kombi_hg_web.jpeg
Belaria® fit (53,85)

Pompa ciepła powietrze-woda, monoblok, A++

Belaria® fit (53)
Ogrzewanie:   22,4-53,3 kW /A2W35
Chłodzenie:    23,7-75,6 kW /A35W18

Belaria® fit (85)
Ogrzewanie:   38,1-84,8 kW /A2W35
Chłodzenie:    40,2-119,0 kW /A35W18 » Czytaj więcej

Podwójny gazowy kocioł kondensacyjny UltraGas® 2
UltraGas® 2

Kocioł kondensacyjny z opatentowanym wymiennikiem ciepła TurboFer® zapewniający najwyższą wydajność i efektywne działanie.

Zakres mocy: od 15 do 2300 kW 
Sprawność: do 109,9% 
Redukcja CO2: do 90 ton/rok» Czytaj więcej

Kolektor słoneczny UltraSol2_2020_widok_przekrój
UltraSol® 2

Kolektory słoneczne mogące dostarczyć poziom energii cieplnej wymagany dla procesów przemysłowych.

Certyfikat Solar Keymark: Tak
Sprawność η0: 85,1%
Łączna powierzchnia: 2,52 m2» Czytaj więcej

combival_5282_hg_348.jpg
MultiVal

Podgrzewacz wody z jedną lub dwoma wężownicami

Pojemność: 300 do 2000 l
Izolacja termiczna: do 120 mm:
Dla kolektorów płaskich: do 36 m2» Czytaj więcej
Utrzymanie stałej i odpowiedniej temperatury przy minimalnych kosztach energii odgrywa kluczową rolę w biznesie. Hoval koncentruje się na opracowywaniu inteligentnych i energooszczędnych rozwiązań w zakresie ogrzewania i chłodzenia, które spełniają specyficzne potrzeby hal logistycznych. Mianowicie rozwiązanie systemowe obejmujące ogrzewanie i chłodzenie z jednostkami dachowymi TopVent® w połączeniu ze zdecentralizowanym źródłem energii takim jak agregat pompy ciepła lub centralne centrum energetyczne z wydajnym kotłem kondensacyjnym UltraGas® 2 i/lub pompą ciepła powietrze-woda Belaria® fit

Więcej miejsca na składowanie i doskonałe warunki przechowywania

grafik_durchfuehrung-von-regelgaengen-1.jpg

TopVent® przeznaczony jest do wbudowania w konstrukcję dachu hali, co pozwala na efektywne wykorzystanie całej przestrzeni wewnętrznej do dystrybucji towarów. Zintegrowany dystrybutor powietrza Ari-Injector® zapewnia wyjątkowo dobre rozwarstwienie temperatury, niezależnie od tego, czy jednostki są zamontowane na wysokości 5 czy 25 m.

Towary są składowane w tych samych warunkach, niezależnie od tego, na którym regale się znajdują.

Niskie koszty ogrzewania i konkurencyjne ceny towarów i usług

at_wien_del-fabro-kolarik-dfk_2019_177_auswahl.jpg

TopVent® zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia strat energii oraz kosztów ogrzewania i chłodzenia, zapewniając tym samym oszczędność energii i kosztów operacyjnych hali. Jest to szczególnie ważne w przypadku hal logistycznych, w których ogrzewanie odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu obiektu.

Redukcja kosztów wynika z:
minimalnego rozwarstwienia powietrza ze względu na wysokość zastosowania wydajnego i ekonomicznego źródła energii, takiego jak pompy ciepła powietrze-woda lub kondensacyjne kotły gazowe.

Dzięki rozwiązaniom systemowym z TopVent® klienci osiągają niższe koszty operacyjne i oszczędzają znaczne kwoty w dłuższej perspektywie, a także zapewniają konkurencyjną cenę za oferowane towary i usługi.

Trzy cechy Air-Injector® mające kluczowe znaczenie

Dystrybucja: opatentowana technologia Air-Injector® pozwala na pokrycie nie tylko dużej powierzchni, ale także całej sąsiedniej kubatury, niezależnie od wysokości hali, dzięki czemu wymagany jest o około 25% mniejszy przepływ. Oszczędza to nie tylko koszty inwestycyjne, ale także bieżące koszty energii.

Stratyfikacja: W dużych i wysokich pomieszczeniach występują wyraźne różnice temperatur między strefą przebywania ludzi a obszarem pod sufitem ze względu na fizyczne warunki ruchu ciepłego powietrza w górę. Nawiewnik powietrza systematycznie rozbija poduszkę ciepłego powietrza pod sufitem, co zapobiega utracie cennego ciepła przez sufit. Zamiast tego ciepłe powietrze wraca z powrotem na dół. Uzyskuje się niezwykle niski poziom stratyfikacji temperatury, zaledwie 1 na każde 10 metrów wysokości.

Szybkość: Oprócz korzyści związanych z oszczędnością energii, nawiewnik Air-Injector® spełnia również najwyższe wymagania w zakresie ciepła i komfortu dzięki stałym niskim prędkościom powietrza w pomieszczeniu mieszkalnym. Algorytm sterowania stale porównuje parametry i dostosowuje kąt nawiewu przez łopatki nawiewnika Air-Injector®, aby zagwarantować maksymalną prędkość powietrza 0,2 m/s w strefie przebywania ludzi, nawet przy zmieniających się innych warunkach.

Elastyczne rozwiązanie, które rozwija się wraz z firmą

logistic-hall-looking-for-the-future-adobestock_447641729.jpg

Elastyczność jest bardzo ważna przy planowaniu budynku przemysłowego. Z jednej strony musi on być zaplanowany tak, aby powierzchnia magazynu mogła być szybko powiększana lub zmniejszana w zależności od potrzeb operacyjnych, a z drugiej strony wybrany system ogrzewania i chłodzenia musi być w stanie łatwo dostosować się do zmieniających się warunków w hali, ale także zapewnić taki sam komfort w nowych obszarach.

Przestrzenie magazynowe często zmieniają swoje przeznaczenie lub wymagają różnych warunków przechowywania określonych towarów, zwłaszcza żywności i farmaceutyków. Systemy HVAC również muszą być elastyczne pod tym względem i szybko zapewniać najbardziej optymalne warunki przechowywania. Jest to możliwe dzięki centralom wentylacyjnym TopVent®, ponieważ są one samodzielne i niezależne. Mogą być obsługiwane indywidualnie dla określonej strefy lub razem dla całej objętości.

Twój system grzewczy oraz chłodzenia może rozwijać się w tym samym tempie, co Twoja firma.

Rozwiązanie systemowe Hoval pozwala na niezwykle łatwą i szybką rozbudowę systemu HVAC dzięki modułowemu charakterowi jednostek TopVent®. Dodawanie nowych komponentów i wymiana istniejących jest niezwykle łatwa i szybka oraz pozwala wybrać najbardziej odpowiednie parametry wymagane dla danej przestrzeni.

Rozwiązania systemowe z różnym źródłem zasilania

Wariant kocioł gazowy / pompa ciepła

Rozwiązanie systemu scentralizowanego źródła energii obejmuje jednostki dachowe TopVent® TC/TH/CC/CH podłączone za pomocą systemu rur wodnych do wspólnego kondensacyjnego kotła gazowego UltraGas® 2 lub pompy ciepła Belaria® fit. Możliwe jest również zastosowanie systemu hybrydowego z kotłem i pompą ciepła pracującymi w synchronizacji dzięki wspólnemu systemowi sterowania TopTronic® E.

Jednostki montowane na dachu znajdują się na dachu, a sieć rur biegnie kompaktowo pod przestrzenią dachu i dociera do pomieszczenia technicznego ze źródłami energii znajdującymi się w samym budynku. W przypadku remontowanych budynków lub nowych magazynów, które oszczędzają przestrzeń wewnętrzną, możliwe jest również zbudowanie zewnętrznego kotła CabinSlim® typu kontenerowego, który można umieścić obok budynku lub na dachu.

Główne zalety scentralizowanego rozwiązania to:
 • elastyczność w wyborze źródła energii i łatwa wymiana lub modernizacja w przyszłości;
 • redundancja dwóch źródeł przy wyborze systemu hybrydowego.
Tryb pracy:
 • Ogrzewanie
 • Chłodzenie 
 • Recyrkuracja

Wariant zintegrowana pompa ciepła

Rozwiązanie systemowe składa się z całkowicie niezależnych jednostek dachowych TopVent®, z których każda jest podłączona do wysokowydajnej pompy ciepła zamontowanej obok dachu. Przewody rurowe z każdej jednostki wychodzą bezpośrednio przez dach, co uwalnia przestrzeń poddasza od poziomych kanałów. Dźwigi i podnośniki mogą poruszać się bez przeszkód.

Zdecentralizowane rozwiązanie systemu HVAC firmy Hoval pozwala na jeszcze łatwiejszą rozbudowę systemu HVAC w miarę wzrostu powierzchni magazynowej poprzez dodanie nowych samodzielnych systemów TopVent® z pompami ciepła. Chociaż są to oddzielne systemy, jednostki dachowe TopVent® można łatwo grupować według stref i utrzymywać różne temperatury w sąsiednich strefach bez konieczności stosowania przegród, dzięki wspólnemu systemowi sterowania TopTronic®C.

Główne zalety scentralizowanego rozwiązania to:
 • Centrale wentylacyjne działające niezależnie (ale we wspólnym systemie sterowania)
 • Oszczędność miejsca na poddaszu (brak przewodów)
 • Oszczędność miejsca w pomieszczeniu technicznym
Tryb pracy:
 • Ogrzewanie
 • Chłodzenie 
 • Recyrkuracja

Spesyfikacja

Przepływ pow.     6 000 m3/h 9 000 m3/h
Ogrzewanie do 76 kW do 144 kW
Chłodzenie do 44 kW do 87 kW
Wysokość   5 - 25 m 5 - 25 m

Spesyfikacja

Przepływ pow.    6 000 m3/h 9 000 m3/h
Ogrzewanie do 33.5 / 40 kW do 33.5 / 67 kW
Chłodzenie do 33.5 / 40 kW do 33.5 / 67 kW
Wysokość   5 - 25 m 5 - 25 m

Projekt, który zaoszczędzi pieniądze

decentralization-system-by-hoval-1.png

Planowanie jest łatwe dzięki wsparciu inżynierów Hoval. Zapytaj naszych ekspertów, a otrzymasz rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb. Będą pomagać zespołowi projektowemu, dostarczać schematy hydrauliczne i pomagać w obliczeniach za pomocą specjalnie opracowanego oprogramowania HK-Select.

Ty najlepiej znasz swoją działalność i potrzeby, a my wybierzemy najbardziej odpowiednie rozwiązanie HVAC do przechowywania w najlepszych warunkach temperaturowych i cenach.

Gwarancja firmy Hoval

spitz_hallenklima_7_-c--hoval-1.jpg

Hoval jest producentem wysokiej jakości systemów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji oraz oferuje bezkompromisową jakość każdego produktu. Oszczędność energii i ochrona środowiska to nasze priorytety przy opracowywaniu nowych technologii.

Hoval zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny za pośrednictwem własnego zespołu serwisowego, a także ustalonej sieci partnerów na terenie całej Polski.

Przy projektowaniu systemu klimatu wewnętrznego dla hal logistycznych wybór rozwiązania systemowego HVAC z TopVent® firmy Hoval to gwarancja jakości, ekonomiczności i komfortu.

Referencje

Znajdź zadowolonych klientów w Polsce i krajach Europy, którzy korzystają już z naszych rozwiązań i polecają je innym.

Dokumentacja

Dokumentacja Uzyskaj dostęp do plików AutoCad, schematów hydrulicznych oraz innych materiałów, które uczynią Twoją pracę łatwiejszą.

Studium Przypadku

at_2020_3con--17--1.jpg Dowiedz się jak osiągnąć znaczne oszczędności, dzięki kompletnemu systemowi do zastosowania w halach logistycznych.
1/15
 
« powrót

test