Wszystkie posty o: Blog Categories Resetuj filter

Centrale grzewcze CabinSlim: ważne aspekty projektowe

14 października 2021
Na etapie projektowania budynku, inwestor we współpracy z architektem  i projektantem instalacji sanitarnych musi podjąć decyzję o zlokalizowaniu kotłowni gazowej. Często zdarza się, że z uwagi na moc projektowanej kotłowni oraz ograniczenia przestrzenne – zabronione jest jej wybudowanie...
Czytaj więcej

Alternatywy przyjazne dla klimatu: przyszłość dla gazu

24 września 2021
Biometan i wodór to nadchodzące alternatywy dla ogrzewania gazem ziemnym. Przyjazne dla klimatu rozwiązania są opracowywane w zakresie produkcji zrównoważonych gazowych źródeł energii oraz technologii kondensacji gazu.
Czytaj więcej

UltraGas® 2: najnowsza technologia kondensacji zmniejsza zużycie gazu w kompleksie biurowym

25 sierpnia 2021
Technologia kondensacyjna zapewnia biurom przyszłościowe i ekonomiczne ogrzewanie. Austriacka firma Kimba GmbH wyposażyła budynek biurowy w najnowszą generację technologii grzewczej, dzięki czemu radykalnie zmniejsza zużycie gazu w budynku.
Czytaj więcej

Co należy wziąć pod uwagę w przypadku swojego systemu grzewczego, gdy wyjeżdżamy na wakacje?

7 lipca 2021
Lato to czas wakacji, które niedawno się rozpoczęły. Wielu z was już wyruszyła na urlop, a przed innymi jest on dopiero w planach. Pamiętajmy, że przed podróżą warto ustawić ogrzewanie na tryb wakacyjny. Dzięki nowoczesnemu sterowaniu odbywa się to za pomocą kilku kliknięć, a nasz system ogrzewania będzie działać w ekonomicznym trybie wakacyjnym, aż do momentu powrotu do domu.
Czytaj więcej

Jak stężenie CO2 w powietrzu wpływa na wydajność i samopoczucie?

16 czerwca 2021
Życie codzienne w dużej mierze toczy się w pomieszczeniach. Zbyt wysokie stężenie CO2 w powietrzu niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie i obniża wydajność. Nowoczesna wentylacja przestrzeni życiowej stale wprowadza świeże powietrze do wnętrza.
Czytaj więcej

Nowy standard na rynku w średnim i dużym segmencie: UltraGas® 2

14 maja 2021
Gotowy na przyszłość: to motto, które kieruje polityką badawczo-rozwojową grupy Hoval. Najnowsza generacja kotłów kondensacyjnych została niedawno wprowadzona na rynek polski i daje powiew świeżości w świecie ogrzewania zbiorowego i przemysłowego.
Czytaj więcej

Niezwykła modernizacja systemu grzewczego w Tower Bridge.

30 kwietnia 2021
Kto nie zna Tower Bridge w Londynie? To jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych na świecie! Od teraz nowy system grzewczy Hoval ofereuje wszystkim zwiedzającym ciepłe powitanie. Niezwykłe wyzwanie podczas instalacji: wąskie przejścia, strome klatki schodowe i ciasne łuki. Ian Dagley, dyrektor Hoval Ltd, opowiada o projekcie instalacji na Tower Bridge w Londynie.
Czytaj więcej

UltraGas® 2: Najnowocześniejsza technologia grzewcza w liceum w Dynowie

7 kwietnia 2021
Nauka jest możliwa tylko w optymalnym środowisku. Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie regularnie modernizuje i rozbudowuje swój budynek. Od czasu ostatniej renowacji ogrzewania, kocioł kondensacyjny Hoval UltraGas 2® zapewnia idealne temperatury dla uczniów oraz pracowników szkoły.
Czytaj więcej

Czy wirus SARS-CoV-2, rozprzestrzenia się za pomocą wentylacji mechanicznej?

5 lutego 2021
Na całym świecie ostatnie miesiące były i wciąż są trudne z powodu pandemii SARS-CoV-2. Federalny Urząd Zdrowia Publicznego (FOPH) cały czas promuje przestrzeganie higieny i zachowanie dystansu jako odpowiednie środki zapobiegające koronawirusowi. Co więcej, w miarę możliwości zaleca się przebywanie...
Czytaj więcej

Wentylacja i technologia: perfekcja w projektowaniu hal logistycznych

20 października 2020
Przy projektowaniu systemów wentylacji, chłodzenia i ogrzewania dla hal logistycznych zawsze obowiązują podstawowe zasady mechaniki płynów - niezależnie od specyficznych wymagań dotyczących temperatury hali. Zasady te mają wpływ na planowanie i instalację technologii wentylacji, co z kolei wpływa na koszty (eksploatacyjne).
Czytaj więcej

Jak obniżyć rachunki za energie elektryczną i cieplną w hotelu? Praktyczne wskazówki dla projektantów i inwestorów

10 maja 2019
Inwestorzy hotelowi to wymagająca grupa, mająca różne priorytety, takie jak niskie koszty eksploatacji. Zwłaszcza w zakresie użycia wody i gospodarki energii przy jednoczesnym zachowaniu komfortu na jak najwyższym poziomie. Przed projektantem stoi nie lada wyzwanie, by wszystkie te potrzeby...
Czytaj więcej