Co należy wziąć pod uwagę w przypadku swojego systemu grzewczego, gdy wyjeżdżamy na wakacje?

◄ Powrót do wszystkich postów
Lato to czas wakacji, które niedawno się rozpoczęły. Wielu z was już wyruszyła na urlop, a przed innymi jest on dopiero w planach. Pamiętajmy, że przed podróżą warto ustawić ogrzewanie na tryb wakacyjny. Dzięki nowoczesnemu sterowaniu odbywa się to za pomocą kilku kliknięć, a nasz system ogrzewania będzie działać w ekonomicznym trybie wakacyjnym, aż do momentu powrotu do domu.
W tym roku wielu z nas wyczekiwało na nadejście upragnionych wakacji, w końcu znów można podróżować do innych krajów lub spędzić relaksujący czas w Polsce. Oprócz przygotowań do podróży niezbędne są również odpowiednie przygotowania w domu lub mieszkaniu. Ma to na celu zapewnienie, że system grzewczy zużyje jak najmniej energii podczas nieobecności i że ciepła woda będzie dostępna w dniu powrotu do domu, a temperatura w domu będzie przyjemna. Nowoczesny system steruje siecią urządzeń we własnych czterech ścianach i może być obsługiwany intuicyjnie za pomocą jednego interfejsu. Dzięki temu więcej czasu zostaje na spakowanie walizki i przygotowanie się na upragnione wakacje.

Ustawienie trybu ogrzewania na tryb wakacje: inteligentna technologia sprawia, że jest to możliwe

System sterowania TopTronic®E Hoval to najnowsza generacja z przyszłościową technologią. Niezależnie od tego, czy jest to kocioł, podgrzewacz c.w.u., pompa ciepła czy komfortowa wentylacja pomieszczeń – moc można ustawiać intuicyjnie i płynnie. System działa w zasadzie sam i uwzględnia aktualne warunki pogodowe. Jeśli jednak planowane są wakacje, należy przełączyć się na zintegrowany tryb 'Wakacje'. Można go łatwo aktywować lub zaplanować z wyprzedzeniem za pomocą ekranu dotykowego. To nie tylko trwale oszczędza zasoby, ale także pieniądze - niezależnie od tego, czy planujemy dłuższą, czy krótszą podróż.

Relaksujące wakacje za pomocą kilku kliknięć

Aby włączyć tryb 'Wakacje', należy wybrać żądane urządzenie (kocioł, pompę itp.) na ekranie startowym systemu sterowania i nacisnąć przycisk „Tydzień 1”. Następnie pojawia się opcja „Wakacje”. Wpisujmy tutaj datę zakończenia urlopu. Bywa tak, że plany szybko się zmieniają i wracamy do domu wcześniej lub wydłużamy wakacje by cieszyć się jeszcze kilkoma dniami na plaży. Dzięki bezpłatnej aplikacji HovalConnect można komunikować się zdalnie z systemem grzewczym lub komfortową wentylacją w każdym czasie i miejscu. Aplikacja zapewnia przegląd aktualnych temperatur w pomieszczeniach i dostarcza dane pogodowe w czasie rzeczywistym. Wystarczy kilka regulacji, aby zawsze zastać optymalnie nagrzany dom w dniu przyjazdu i zaoszczędzić cenną energię.

Wideo: Ustawianie komfortowej wentylacji lub ogrzewanie na tryb 'wakacyjny'

Bezstresowo i beztrosko na wakacjach - w trybie wakacyjnym dla ogrzewania

ogrzewanie-wakacje-energooszczędne-hoval
By podczas urlopu naprawdę nie martwić się o ogrzewanie, ciepłą wodę czy komfortową wentylację, należy regularnie przeprowadzać profesjonalny serwis. Aplikacja HovalConnect oraz sam system przypominają o przeglądzie. Dzięki kompetentnej wiedzy specjalistycznej, obsługa klienta Hoval zapewnia długi cykl życiao systemu, który działa optymalnie nawet bez obecności mieszkańców. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić relaksujące wakacje i cieszyć się wspałniałą pogodą oraz błogim odpoczynkiem.
Autor
Opracowanie własne Hoval Polska