Hoval partnerem zespołu Over4 na konkursie Decathlon Solar

◄ Powrót do wszystkich postów

Firma Hoval i zespół Over4 z Rumunii uczestniczyli razem w konkursie Solar Decathlon Europe 2019 na Węgrzech. Ten międzynarodowy konkurs promuje najlepsze rozwiązania architektoniczne wykorzystujące energię słoneczną, odnawialne źródła energii i innowacyjne technologie. Ambitny zespół Over4 zaprezentował prototyp energooszczędnego domu pasywnego, który korzysta z komfortowej wentylacji.

Dom modułowy, zajmujący powierzchnię 130 metrów kwadratowych, został tak zaprojektowany, że wytwarza 3 razy więcej energii niż jest wstanie zużyć. Certyfikowany zgodnie ze standardem domu pasywnego – jest to najbardziej rygorystyczny światowy standard efektywności energetycznej. Udało się to osiągnąć dzięki współpracy multidyscyplinarnego zespołu ponad 50 studentów-wolontariuszy mających wiedzę z ponad 5 dziedzin zawodowych. Jednym z celów projektu było rozwiązanie dość trudnego problemu: jak sprawnie budować zarówno pod względem kosztów, jak i zasobów.

0--1-.jpg
Zdjęcie 1. Budowa domu modułowego. 

Hoval wierzy w odpowiedzialną przyszłość, w której ekologia i zrównoważony rozwój będą stanowić integralną część naszego życia, dlatego nasza firma postanowiła zaangażować się w ten projekt jako partner, zapewniając wentylację domową dla domu Over 4 poprzez jego wyposażenie, HomeVent® Comfort.

img_0503.jpg
Zdjęcie 2: HomeVent® Comfort

Dlaczego właśnie system wentylacji HomeVent® Comfort? Jest to system wentylacji domowej z kontrolowaną wymianą powietrza, który cicho i skutecznie rozwiązuje problem złej jakości powietrza i nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniu dzięki codziennemu dostarczaniu świeżego, przefiltrowanego powietrza. Dzięki odzyskowi ciepła i wilgoci zostają zapewnione idealne warunki mikroklimatu, z wysoką szybkością wymiany ciepła, od 90 do 130% zgodnie z DIN 4719. A co najważniejsze, opatentowana koncepcja systemu wentylacji HomeVent® znacząco poprawia bilans energetyczny każdego budynku i oszczędza dużo więcej energii niż potrzeba do pracy urządzeń. Wierzymy, że ta jednostka doskonale wpasuje się w całą historię.

Autor
Opracowanie własne Hoval Polska