Nowy standard na rynku w średnim i dużym segmencie: UltraGas® 2

◄ Powrót do wszystkich postów
Gotowy na przyszłość to motto, które kieruje polityką badawczo-rozwojową grupy Hoval. Najnowsza generacja kotłów kondensacyjnych została niedawno wprowadzona na rynek polski i daje powiew świeżości w świecie ogrzewania zbiorowego i przemysłowego. UltraGas® 2 to najnowsza generacja stojących gazowych kotłów kondensacyjnych przeznaczonych do ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody użytkowej dla projektów od 125 kW do 12 MW.

Nowy, ulepszony wymiennik ciepła TurboFer®: opatentowany kluczowy element zapewniający większą wydajność

Wymiennik ciepła Hoval TurboFer® to zupełnie nowy, opatentowany główny element kotła. Unikalna konstrukcja wymiennika ciepła i jego specjalna technologia wtrysku generuje turbulencje po stronie grzewczej, zwiększając wymianę ciepła oraz wydajność. W połączeniu z innymi cechami UltraGas®, takimi jak oddzielne powroty o wysokiej i niskiej temperaturze, duża pojemność wodna, system spalania UltraClean® oraz sterownik TopTronic®E, wymiennik ciepła TurboFer® gwarantuje optymalną kondensację. Wydajny UltraGas® 2 został zaprojektowany z myślą o łatwej integracji z istniejącymi systemami.
turbofer_1903_h5181_hg.jpg
Zdjęcie 1: Nowy, ulepszony wymiennik ciepla TurboFer®

Gotowy na technologię przyszłości

Podobnie jak inne produkty firmy Hoval, gazowy kocioł kondensacyjny UltraGas® 2 został zaprojektowany tak, aby służył przez lata, zgodnie z mottem „gotowy na przyszłość”. Każdy element i materiał jest projektowany i wybierany pod kątem długiej żywotności - dlatego po stronie ciepłej wody wybrano wysokiej jakości stal nierdzewną. Dodatkowa gwarancja na korpus kotła stanowi dodatkowe zabezpieczenie inwestycji. Kocioł gazowy może również działać na biometanie, a w przyszłości na wodorze, który zapewnia przyszłe przejście energii z gazu na biometan lub wodór. Alternatywne, zrównoważone źródła energii, takie jak energia słoneczna, pelety i pompy ciepła, można łatwo zintegrować z nową generacją kotłów systemowych. Wszystko to sprawia, że UltraGas® 2 to bezpieczna inwestycja w przyszłość.

Kompaktowy i lekki dla maksymalnej łatwości instalacji

Projektując kotły nowej generacji chcieliśmy mieć pewność, że UltraGas® 2 będzie tak łatwy w instalacji, jak to tylko możliwe i udało się! Dlatego nie ma potrzeby stosowania elementów systemu, takich jak pompa obiegowa oraz sprzęgło hydrauliczne. Zmniejszyliśmy również ilość rur w wymienniku ciepła TurboFer®, aby jeszcze bardziej zmniejszyć wagę. Wszystkie te środki zaowocowały lekką konstrukcją, która zajmuje znacznie mniej miejsca. Szerokość modelu UltraGas® 2 do 450 kW jest mniejsza niż 800 mm, co oznacza, że kocioł jest wystarczająco kompaktowy, aby przejść przez dowolne standardowe drzwi. Dzięki kompaktowej konstrukcji wymagana jest mniejsza przestrzeń montażowa. Większe modele zajmują tylko połowę miejsca w porównaniu do innych gazowych kotłów kondensacyjnych. Dzięki temu UltraGas® 2 to doskonały wybór do dużych renowacji i nowych projektów budowlanych.
platzsparend-low.jpg
Zdjęcie 2: UltraGas® 2 jest tak kompaktowy, że zmieści się w każdych drzwiach.
________________________________________

Dowiedz się więcej o nowej generacji UltraGas® 2 i zapytaj naszych ekspertów HVAC o niewiążącą ofertę lub poradę.>>KLIK<<
Autor
Opracowanie własne Hoval Polska