Bauhaus, Chorwacja

Rozwiązania systemowe Hoval w sklepach Bauchaus.

Bauhaus założono w Mannheim, w Niemczech ponad 40 lat temu. Firma od zawsze była dumna ze swoich podstawowych wartości; gotowości to podejmowania ryzyka i pionierskiego nastawienia. To właśnie jej założyciele przedstawili nowy koncept w Niemczech: sklep wraz z narzędziami i materiałami budowlanymi. Ich pionierski duch rozprzestrzenił się po Europie i znalazł wielu naśladowców. Obecnie Bauhaus funkcjonuje     w 190 miejscach w Europie, między innymi w Chorwacji.

Od 2003r.  firma otworzyła 5 ośrodków handlowych w Chorwacji: 2003r. Zagrzeb Jankomir, 2009r. Zagrzeb Žitnjak i Kukuljanovo (Rijeka), 2011r. Split, a w 2013r. w Zadarze. Współpraca z Bauhaus zaczęła się w 2003 roku, kiedy wybudowano pierwsze centrum w Jankomir. Inwestor zdecydował się na system  firmy Hoval ponieważ zapewniamy najbardziej odpowiednie rozwiązania dotyczące wentylacji, ogrzewania i chłodzenia bez wykorzystania przewodów, proces konserwacji realizowany bezpośrednio z dachu oraz wysoki poziom odzysku energii. Poniżej przedstawiamy, systemy rozwiązań które zintegrowano w danym centrum

Bauhaus Jankomir – 8 jednostek RoofVent® LKW-6/C wykorzystujących zasoby świeżego powietrza z odzyskiem ciepła na poziomie 60%, kontrolowanych przez system DigiNet4; 8 jednostek recyrkulacyjnych TopVent DKV-6/C kontrolowanych przez system TempTronic oraz kocioł niskotemperaturowy Max-3 870.

Bauhaus Žitnjak – 8 jednostek RoofVent® LKW-6/C wykorzystujących zasoby świeżego powietrza z odzyskiem ciepła na poziomie 60%, 8 systemów recyrkulacyjnych TopVent DKV-6/C kontrolowanych przez system DigiNet5 oraz bojler kondensacyjny UltraGas® 720.

Bauhaus Rijeka – 2 jednostki RoofVent® LKW-9/D oraz RoofVent® LKW-9/C, 1 urządzenie RoofVent® LKW-10/D wykorzystujące zasoby świeżego powietrza z odzyskiem ciepła na poziomie 65%; 13 jednostek recyrkulacyjnych TopVent® DKV-9/D kontrolowanych przez system DigiNet5 oraz 21 urządzeń TopVent® CUR-5 kontrolowanych przez system TempTronic.

Bauhaus Split – 8 jednostek RoofVent® LKW-9/D wykorzystujących zasoby  świeżego powietrza z odzyskiem ciepła na poziomie 65% kontrolowanych przez system DigiNet5; 10 jednostek recyrkulacyjnych TopVent® DKV-9/D kontrolowanych przez system TempTronic.

Bauhaus Zadar – 8 jednostek RoofVent®TWC-9/D wykorzystujących zasoby świeżego powietrza z odzyskiem ciepła na poziomie 84 %, 8 jednostek recyrkulacyjnych TopVent® DKV-9/D kontrolowanych przez system DigiNet5.


Zobacz pozostałe referencje 
Poproś doradcę Hoval o najlepsze rozwiązanie dla Twojej inwestycji