Continental Group, Rumunia

Continental Group jest ważnym inwestorem w Rumunii. Do końca 2013 r. Continental zainwestował ponad 830 milionów Euro             w różnego rodzaju działania w Rumunii. Wszystkie 5 pododdziałów Continental zlokalizowane są w Rumunii.

Continental posiada siedem ogniw produkcyjnych i trzy centra badawczo-rozwojowe w Timisoarze, Sibiu, Carei, Nadav, Braszów, i Jasz. Continental jest partnerem wspólnego przedsiębiorstwa w Slatinie i posiada centrum dystrybucji opon na Europę Wschodnią w Sacalaz.
Pod koniec 2013 r. В Continental zatrudniał ponad 13 000 pracowników i zespół w Rumunii zostanie powiększony o około 1500 nowych członków. W 2013 r. Continental Group otworzyła nowy zakład w Ghimbav, Braszów gdzie zainstalowane zostały wydajne systemy grzewcze Hoval.

Do ogrzania budynku produkcyjnego w Braszowie, zajmującego powierzchnię 22000 m2, wybrano rozwiązanie, zaproponowane przez ekspertów Hoval: 3 wysokowydajne kotły CompactGas 1000, o sprawności 96%. W ten sposób uzyskano niskie koszty ogrzewania, elastyczność i niezawodność.

Podstawowe cechy kotła CompactGas 1000, które przekonały Continental do wyboru tego rozwiązania to:
Ekologia:
Pomimo, że są one zaliczane do kotłów niskotemperaturowych, dzięki nowoczesnemu projektowy i wymiennikowi ciepła aluFer®, kotły  CompactGas oddzielają niska emisję CO2 i NOx, porównywalnie do kotłów kondensacyjnych.
Ekonomia:
Niskie początkowe koszty inwestycji w porównaniu z kotłami kondensacyjnymi. Wysoka wydajność w porównaniu z wszystkimi innymi kotłami niskotemperaturowymi, dzięki opatentowanemu wymiennikowi ciepła aluFer® firmy Hoval.
Wydajny i kompaktowy:
Wymiennik ciepła  AluFer®, pozwalający na pięciokrotnie większą wymianą ciepła, sprawia, że ten kocioł jest bardziej kompaktowy w porównaniu z innymi kotłami niskotemperaturowymi. 

Zobacz pozostałe referencje 
Poproś doradcę Hoval o najlepsze rozwiązanie dla Twojej inwestycji