Prosty, łatwy i całkowicie darmowy Kalkulator Solarny

Odnawialna energia słoneczna, która oszczędza pieniądze i korzystnie wpływa na środowisko.

Jeśli chcesz zoptymalizować wydajność energetyczną planowanego systemu grzewczego, masz do wyboru kilka opcji. Jedną z nich jest wykorzystanie energii słonecznej. Wydajność instalacji opartej na kolektorach słonecznych zależy od kilku czynników, np. od pogody i warunków klimatycznych, od kąta nachylenia dachu oraz jego położenia, a także od jakości, wydajności i liczby wybranych kolektorów słonecznych. Każdy z tych parametrów ma istotny wpływ na wydajność oraz potencjalne oszczędności systemu solarnego.

Szybko i łatwo przelicz wielkość powierzchni paneli słonecznych, które ogrzeją wodę użytkową w Twoim bieżącym projekcie. Sprawdź różne warianty, aby znaleźć najlepsze rozwiązania dla Ciebie.

Chcesz wykonać obliczenia dla 70 kolektorów? A może potrzebujesz przekalkulować lub przeanalizować dzienne zużycie wody w budynkach mieszkalnych lub halach produkcyjnych?

Skorzystaj z praktycznego kalkulatora, za pomocą którego obliczysz szybko i bezbłędnie powierzchnie paneli słonecznych do produkcji ciepłej wody użytkowej w budownictwie mieszkaniowym i wielkokubaturowym.

Położenie inwestycji jest jednym z najważniejszych czynników potrzebnych do obliczenia wydajności systemu solarnego. Kalkulator Solarny Hoval wykorzystuje geolokalizację by obliczyć odległość pomiędzy kolektorami. Informacje uzyskane od najbliższych stacji pogodowych mogą również przyczynić się do lepszego oszacowania zysku ciepła z nasłonecznienia. Dzięki powyższym informacjom możemy być pewni miesięcznego udziału wkładu słonecznego w podgrzew wody.

Kalkulator Solarny Hoval

Wszystkie dane w jednym raporcie

Raport_Solarny_Hoval
Czy chcesz znać swoje roczne zużycie energii dla ciepłej wody, w tym zalecaną powierzchnię dla kolektorów słonecznych? Jaka powinna być pojemność zasobnika dla instalacji solarnej? Oto co możesz znaleźć w wygenerowanym raporcie:

  • zużycie energii potrzebnej do przygotowania c.w.u.,
  • ilość oraz rodzaj zalecanych kolektorów słonecznych,
  • zysk z powierzchni kolektorów,
  • maksymalne oszczędności paliwa,
  • maksymalna redukcja CO2 
Instalacja solarna do podgrzewania wody może osiągnąć roczną stopę pokrycia solarnego między 60-80%. Sprawdź wysoce wydajne, najcieńsze na rynku Kolektory słoneczne UltraSol.

Standardy Europejskie

Kalkulator Solarny jest użytecznym narzędziem tylko wtedy gdy wykorzystujesz normę europejską EN 15316-4-3:2008 dotyczącą systemów grzewczych w budynkach. Nasza metoda kalkulacji zapewnia pełne zufania wyniki dla potrzeb energetycznych uzyskania ciepłej wody użytkowej. Sprawdź wielkość pola paneli słonecznych bez konieczności przewymiarowania swojego projektu!

Zarejestruj się i wykonaj swoje obliczenia tutaj.


Tak jak światło słoneczne nic nie ksoztuje i jest całkowicie wolne od emisji CO2, tak i solarny kalkulator Hoval jest całkowicie darmowy i dostępny on-line.

Kalkulator możesz wykorzystać do swoich projektów. Każdy projekt można zapisać i powrócić do niego oraz dokonać wszelkich niezbędnych zmian. Zarejestruj się już dzis i zacznij oszczędzać pieniądze oraz zadbaj o ochronę naszego środowiska.


Prosty, łatwy i całkowicie darmowy Kalkulator Solarny do oszacowania zużycia ciepłej wody. 


Oblicz teraz!

Login_Area