Efektywne i oszczędne urządzenia grzewcze do obiektów wielkokubaturowych.

24 października 2022
Generacja jednostek TopVent® została zaprojektowana do ogrzewania hal w sposób oszczędzający zasoby.
Czytaj więcej

Kotły w obudowach zewnętrznych - ważne aspekty projektowe

14 października 2021
Na etapie projektowania budynku, inwestor we współpracy z architektem  i projektantem instalacji sanitarnych musi podjąć decyzję o zlokalizowaniu kotłowni gazowej. Często zdarza się, że z uwagi na moc projektowanej kotłowni oraz ograniczenia przestrzenne – zabronione jest jej wybudowanie...
Czytaj więcej

Alternatywy przyjazne dla klimatu: przyszłość dla gazu

24 września 2021
Biometan i wodór to nadchodzące alternatywy dla ogrzewania gazem ziemnym. Przyjazne dla klimatu rozwiązania są opracowywane w zakresie produkcji zrównoważonych gazowych źródeł energii oraz technologii kondensacji gazu.
Czytaj więcej

UltraGas® 2: najnowsza technologia kondensacji zmniejsza zużycie gazu w kompleksie biurowym

25 sierpnia 2021
Technologia kondensacyjna zapewnia biurom przyszłościowe i ekonomiczne ogrzewanie. Austriacka firma Kimba GmbH wyposażyła budynek biurowy w najnowszą generację technologii grzewczej, dzięki czemu radykalnie zmniejsza zużycie gazu w budynku.
Czytaj więcej

Co należy wziąć pod uwagę w przypadku swojego systemu grzewczego, gdy wyjeżdżamy na wakacje?

7 lipca 2021
Lato to czas wakacji, które niedawno się rozpoczęły. Wielu z was już wyruszyła na urlop, a przed innymi jest on dopiero w planach. Pamiętajmy, że przed podróżą warto ustawić ogrzewanie na tryb wakacyjny. Dzięki nowoczesnemu sterowaniu odbywa się to za pomocą kilku kliknięć, a nasz system ogrzewania będzie działać w ekonomicznym trybie wakacyjnym, aż do momentu powrotu do domu.
Czytaj więcej

Jak stężenie CO2 w powietrzu wpływa na wydajność i samopoczucie?

16 czerwca 2021
Życie codzienne w dużej mierze toczy się w pomieszczeniach. Zbyt wysokie stężenie CO2 w powietrzu niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie i obniża wydajność. Nowoczesna wentylacja przestrzeni życiowej stale wprowadza świeże powietrze do wnętrza.
Czytaj więcej

Nowy standard na rynku w średnim i dużym segmencie: UltraGas® 2

14 maja 2021
Gotowy na przyszłość: to motto, które kieruje polityką badawczo-rozwojową grupy Hoval. Najnowsza generacja kotłów kondensacyjnych została niedawno wprowadzona na rynek polski i daje powiew świeżości w świecie ogrzewania zbiorowego i przemysłowego.
Czytaj więcej

Niezwykła modernizacja systemu grzewczego w Tower Bridge.

30 kwietnia 2021
Kto nie zna Tower Bridge w Londynie? To jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych na świecie! Od teraz nowy system grzewczy Hoval ofereuje wszystkim zwiedzającym ciepłe powitanie. Niezwykłe wyzwanie podczas instalacji: wąskie przejścia, strome klatki schodowe i ciasne łuki. Ian Dagley, dyrektor Hoval Ltd, opowiada o projekcie instalacji na Tower Bridge w Londynie.
Czytaj więcej

UltraGas® 2: Najnowocześniejsza technologia grzewcza w liceum w Dynowie

7 kwietnia 2021
Nauka jest możliwa tylko w optymalnym środowisku. Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie regularnie modernizuje i rozbudowuje swój budynek. Od czasu ostatniej renowacji ogrzewania, kocioł kondensacyjny Hoval UltraGas 2® zapewnia idealne temperatury dla uczniów oraz pracowników szkoły.
Czytaj więcej

Czy wirus SARS-CoV-2, rozprzestrzenia się za pomocą wentylacji mechanicznej?

5 lutego 2021
Na całym świecie ostatnie miesiące były i wciąż są trudne z powodu pandemii SARS-CoV-2. Federalny Urząd Zdrowia Publicznego (FOPH) cały czas promuje przestrzeganie higieny i zachowanie dystansu jako odpowiednie środki zapobiegające koronawirusowi. Co więcej, w miarę możliwości zaleca się przebywanie...
Czytaj więcej

Wentylacja hali: instalacja i sterowanie zdecentralizowanymi systemami wentylacji

15 stycznia 2021
Zdecentralizowane jednostki wentylacyjne są rozmieszczone w hali i instalowane na dachu lub pod sufitem. Zmniejsza to nakłady na planowanie i instalację oraz nie marnuje cennego miejsca.
Czytaj więcej

Wentylacja i technologia: perfekcja w projektowaniu hal logistycznych

20 października 2020
Przy projektowaniu systemów wentylacji, chłodzenia i ogrzewania dla hal logistycznych zawsze obowiązują podstawowe zasady mechaniki płynów - niezależnie od specyficznych wymagań dotyczących temperatury hali. Zasady te mają wpływ na planowanie i instalację technologii wentylacji, co z kolei wpływa na koszty (eksploatacyjne).
Czytaj więcej

5 przydatnych rad przed rozpoczęciem sezonu grzewczego

21 września 2020
Nadeszła jesień, a to oznacza, że dni i noce będą coraz zimniejsze. To idealny czas, by upewnić się, że w Twoim domu będzie ciepło i przytulnie. Dzięki poniższym wskazówką z łatwością przygotujesz swój system grzewczy na początek sezonu.
Czytaj więcej

COVID-19: Wdrożone środki i zalecenia

17 marca 2020
Hoval informuje o swoich działaniach w firmie wobec pandemii koronawirusa
Czytaj więcej

Wentylacja mieszkalna: inwestycja w jakość życia

20 września 2019
Dzisiejsze domy są budowane w sposób bardziej hermetyczny niż kiedykolwiek wcześniej. Powoduje to brak regularnej wymiany powietrza przez co znajdujemy się w dusznych domach - co nie jest ani przyjemne, ani zdrowe. Wentylacja mieszkalna jest na to lekarstwem.
Czytaj więcej

Hoval partnerem zespołu Over4 na konkursie Decathlon Solar

29 lipca 2019
Firma Hoval i zespół Over4 z Rumunii uczestniczyli razem w konkursie Solar Decathlon Europe 2019 na Węgrzech. Ten międzynarodowy konkurs promuje najlepsze rozwiązania architektoniczne wykorzystujące energię słoneczną, odnawialne źródła energii i innowacyjne technologie. Ambitny zespół...
Czytaj więcej

Jak obniżyć rachunki za energie elektryczną i cieplną w hotelu? Praktyczne wskazówki dla projektantów i inwestorów

10 maja 2019
Inwestorzy hotelowi to wymagająca grupa, mająca różne priorytety, takie jak niskie koszty eksploatacji. Zwłaszcza w zakresie użycia wody i gospodarki energii przy jednoczesnym zachowaniu komfortu na jak najwyższym poziomie. Przed projektantem stoi nie lada wyzwanie, by wszystkie te potrzeby...
Czytaj więcej

5 kroków do oszczędzania energii każdego dnia

28 marca 2019
Dzięki kilku prostym wskazówkom możesz trwale zmniejszyć własne zużycie energii, a tym samym koszty ogrzewania. Zrób więc coś dobrego zarówno dla środowiska jak i swojego portfela.
Czytaj więcej

Kolektory słoneczne - 9 najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi

11 marca 2019
Korzystanie z darmowej i zrównoważonej energii słonecznej to doskonały powód, aby wybrać ekonomiczny i przyjazny system dla środowiska. Kiedy energia słoneczna jest odpowiednia i co należy wziąć pod uwagę decydując się na instalację solarną w swojej inwestycji? Te oraz inne odpowiedzi znajdują...
Czytaj więcej

Klasyfikacja filtrów powietrza wg. normy DIN EN ISO 16890

18 lutego 2019
Obowiązująca na całym świecie od lipca 2018 r. norma DIN EN ISO 16890 "Filtry powietrza do wentylacji ogólnej", wyznacza nowy etap rozwoju w standardowym procesie testowania i klasyfikowania filtrów klas: G, M i F. Nowy proces zapewnia znacznie bardziej wiarygodne dane dotyczące rzeczywistej...
Czytaj więcej